ظهور هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی و اجرای عملی آن

ثبت داده های مراقبتهای پزشکی توسط هوش مصنوعی
ثبت داده ها در حوزه مراقبتهای بهداشتی

تمدن ما دستخوش دگرگونی اساسی است که زندگی تک تک انسانها را تحت تاثیر قرار داده است. شاید با نظر مدیر عامل گوگل موافق نباشید که میگوید هوش مصنوعی تاثیری همچون کشف آتش و یا برق در زندگی ما دارد. ولی بدون شک هوش مصنوعی می تواند پیشرفتهای انقلاب صنعتی، محاسبات شخصی و اینترنت را تحت شعاع قرار بدهد.مراقبت های بهداشتی و رفاه بعنوان نیاز اساسی انسان می تواند بعنوان خط مقدم این تحولات باشد.

در مراقبتهای بهداشتی این تحولات با رشد نرخ سالانه داده های پزشکی خود را نشان میدهد.در مقابل سایر منابع داده های از جمله خدمات مالی،تولید، رسانه ها و سرگرمی تولید داده‌ در حوضه مراقبتهای بهداشتی بسیار فراتر است.برای مثال یک اسلاید میکروسکوپی دیجیتال با میلیونها سلول و ساختار مورفولوژیک داده های بسیار بیشتری نسبت به یک فیلم با کیفیت دارد.
بنابراین، در مراقبت های بهداشتی این افزایش انفجار گونه داده ها ضرورت هوش مصنوعی را ایجاد می کند.به طور همزمان، روش‌های آماری مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل و مدل‌سازی داده‌های بیولوژیکی و مراقبت‌های بهداشتی به سرعت تکامل یافته‌اند.از مدلهای خطی کلاسیک با چند پارامتر تا مدلهای اولیه یادگیری ماشین تا رویکردهای پیشرفته یادگیری عمیق با میلیاردها پارامتر.از کاربردهای سیستمهای پیشرفته اخیر استفاده در شبکه های عصبی پیچیده،اسیب شناسی پوست و کشف دارو های کاربردی برای درمان بیماری ها می‌باشد.


برای آموزش چنین سیستم هوشمندی نیاز به یک اکوسیستم محاسباتی و علم داده مدرن، ایمن، بهینه شده ، با کارایی بالا می‌باشد که بتواند به وعده هایش تحقق ببخشد .بعنوان مثال موسسه تحقیقاتی Mount sinai در منتهی آمریکا سرمایه گزاری قابل توجهی برای ساخت زیرساخت جامع برای تحقیق پزشکی در همه حوضه های پزشکی بر پایه پردازشگر های با ظرفیتهای ۱۰۰۰ ترا بایت با قابلیت ذخیره سازی ۵۰ پتا بایت انجام داده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *