صندلی پرفسور X

شرکت سگوی از جدیدترین وسیله نقلیه تعادلی خود به نام S-Pod رونمایی کرده است. بر خلاف دیگر محصولات این کمپانی که انتظار داریم به صورت ایستاده رانده شوند، این محصول به صورت نشسته کنترل شده و کاربر می‌توانید بی‌دردسر آن را هدایت کند. و بس یار شبیه به صندلی پروسفور X شخصیت معروف فیلم مردان x می باشد
شرکت Segway می‌گوید این وسیله برقی مدرن و کاربردی را برای استفاده مردم در مکان‌هایی مانند پارک مصنوعی، محیط دانشگاه، فرودگاه و برخی شهرها اختراع کرده است. منظور Segway این است که وسیله‌ای برای دوچرخه‌سواری افراد عادی نیست.

کمی ترسناک و عجیب

همان‌طور که در تصاویر مشخص است؛ ویلچر S-Pod بسیار بزرگ و احتمالا سنگین است ولی سرعتی ۲۴ مایل بر ساعت (کمی بیشتر از ۳۸ کیلومتر بر ساعت) دارد. این سرعت برای یک صندلی چرخ‌دار کمی ترسناک است. گفته می‌شود برای طراحی آن از دستگاه جالب، ژیروسفر فیلم دنیای ژوراسیک الهام‌گیری شده است. این ویلچر اولین وسیله تعادلی نشسته شرکت سگوی است که بی‌دردسر هدایت می‌شود. محصولات پیشین شرکت Segway با حرکات بدن و به طور دقیق، عقب و جلو کردن کمر (تعادلی ژیروسکوپی) حرکت می‌کردند ولی در S-Pod یک جوی‌استیک در سمت راست دستگاه در اختیار کاربر قرار دارد تا صندلی برقی را هدایت و کنترل کند. این دستگاه به طور معمول دارای دو چرخ برای حرکت کردن است ولی در هنگام خاموش بودن موتور از سه چره کوچک برای حرکت استفاده می‌کند.

سگوی از S-Pod و دو اسکوتر برقی دیگر در نمایشگاه CES رونمایی خواهد کرد که احتمالا یکی از آن‌ها نوعی از تکنولوژی کروز کنترل داشته باشد. در هر صورت چند روز دیگر علاقه‌مندان می‌توانند این محصول جذاب تخم مرغی شکل تعادلی را از نزدیک مشاهده کنند که شباهت بی‌بدیلی هم به ویلچر پروفسور ایکس دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *